Okna - kování

Okna jsou osazena nejnovějším celoobvodovým kování ROTO NT od stejnojmenného německého výrobce. Kování se vyznačuje mnoha rysy, které zvyšují užitnou a estetickou hodnotu okna:

  • úrovňová a ovládácí zarážka - integrovaný zvedák křídla zajišťuje dovírání křídla do rámu vždy ve stejné výškové úrovni a zabraňuje tak známému svěšování křídla na klikové straně. Mimo to znemožňuje ovládací zarážka nechtěné chybné ovládání okna. To vše zaručuje dlouhodobou funkční spolehlivost okenního kování. 
  • štěrbinové větrání (mikorventilace)
  • závěrový čep - systém kování ROTO nabízí 3 varianty závěrových čepů a již ve svém základním provedení je vybaveno hřibovým bezpečnostním čepem na spodní hraně křídla.

ROTO reprezentuje jednostupňový zavírací systém s vynikajícími hybnými vlastnostmi a maximální bezpečností. Centrální uzávěr spolu se zavíracím čepem V splňuje díky svému technickému vybavení požadavky nové bezpečnostní normy DIN V ENV 1627-1630 pro okna odolná proti vloupání ve třídách odporu 1, 2 i 3. Různé rámové uzávěry mají identické šroubovací osy. Dodatečná výměna proto může proběhnout zcela bezproblémově, přitom je úplně jedno, která ze tří možných variant závěrových čepů bude použita. 

  • oblast rámových nůžek - zásluhou integrované pojistky proti přibouchnutí je křídlo v poloze vyklopení aretováno. Okna, samovolně se zavírající při průvanu, tak patří minulosti. Pootočením vedení krycí lišty lze libovolně zvolit délku vyklopení mezi 80 a 140 mm.
  • povrchová úprava ROTOsil - kování ROTO NT se prezentuje jako matně stříbrné a nabízí zvýšenou ochranu proti korozi díky speciální povrchové úpravě na bázi pozinkování, chromátování a následného vytvrzení. Moderní vzhled a životnost pro nové tisíciletí.
  • kliky a krytky - tvarově atraktivní kliky z nabídky Roto lze kombinovat s krytkami v neomezeném počtu barevných variant, což spoluvytváří atraktivní vzhled každého okna. 
  • doplňky pro zvýšení bezpečnosti a/nebo komfortu - okna, která se samostatně otevírají a zavírají, která regulují klimatizaci či topení nebo hlásí pokus o vloupání na bezpečnostní centrálu, to už dnes není žádná hudba budoucnosti

Roto NT Designo - celoskryté provedení určující nová měřítka
Žádné zvenčí viditelné díly, žádné krytky, které by se mohly uvolnit popř. rušit vzhled okna. Firma Roto vyvinula tento systém skrytě uloženého kování s matně stříbrnou povrchovou úpravou jako zcela nový typ zavěšení, jehož použití otevírá u plastových a dřevěných oken zcela nové možnosti.

royal
Ukázka rohu okna

Klika propůjčuje Vašemu oknu patřičný punc
Viditelné prvky na okně musí spojovat vzhled, kvalitu a komfort obsluhy v jeden funkční celek. Firma Roto Vám vychází vstříc prověřenou vrcholnou technikou a dlouhodobou životností svých výrobků.
Jako nejvýznamnější výrobce stavebního kování nabízí firma Roto pro každý typ okna odpovídající provedení kliky. Pro okna je tak možné vybírat z výrobního programu RotoLine a DecoLine, pro vchodové dveře pak z programu DoorTec popř. zvolit zvláštní provedení klik z programu Patio v případě sklopně posuvných nebo posuvně skládacích systémů.
Kliky nabízené firmou Roto jsou vrcholem nabídky v daném segmentu.

Okenní klika RotoLine
Okenní klika RotoLine

 

Okenní klika RotoLine s tlačítkem
Okenní klika RotoLine s tlačítkem

 

Uzamykatelná okenní klika RotoLine
Uzamykatelná okenní klika RotoLine

Rozeta a okenní klika pro rosetu RotoLine
Rozeta a okenní klika pro rosetu RotoLine

 

Balkónová klika RotoLine
Balkónová klika RotoLine

Klika z programu Patio
Klika z programu Patio